Czy mogę stosować oba te suplementy w ciąży?

Czy mogę stosować jednocześnie w ciąży prenatal duo i magne b6 forte? Witam, Jestem w 18 tygodniu ciąży i stosuję prenatal duo, który zawiera witaminę B6. Czy mogę stosować jednocześnie magne B6 forte, w dawce przepisanej przez lekarza 3x1? Oba preparaty zawierają witaminę B6, czy nie zaszkodzi to dziecku?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

sądzę, że nie ma Pani powodów do obaw, ponieważ zwyczajowo zaleca się suplementację kompleksem witamin dla ciężarnych oraz magnezem, który najczęściej występuje w duecie z witaminą B6, a stosowany jest w profilaktyce poronień czy przedwczesnych porodów. Natomiast o bezpieczeństwie witaminy B6 podczas ciąży może Pani przeczytać w odpowiedzi na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witamina-b6-jaka-dawke-moge-brac-w-ciazy.

Proszę pamiętać, że witaminy i składniki mineralne konieczne do prawidłowego rozwoju ciąży należy w większości przyjmować wraz z pożywieniem – dlatego tak ważna jest odpowiednia dieta w tym okresie. Zachęcam do lektury artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/witaminy-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.