Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę stosować oba te suplementy w ciąży?

Czy mogę stosować jednocześnie w ciąży prenatal duo i magne b6 forte? Witam, Jestem w 18 tygodniu ciąży i stosuję prenatal duo, który zawiera witaminę B6. Czy mogę stosować jednocześnie magne B6 forte, w dawce przepisanej przez lekarza 3x1? Oba preparaty zawierają witaminę B6, czy nie zaszkodzi to dziecku?
KOBIETA, 29 LAT 6 miesięcy temu

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

sądzę, że nie ma Pani powodów do obaw, ponieważ zwyczajowo zaleca się suplementację kompleksem witamin dla ciężarnych oraz magnezem, który najczęściej występuje w duecie z witaminą B6, a stosowany jest w profilaktyce poronień czy przedwczesnych porodów. Natomiast o bezpieczeństwie witaminy B6 podczas ciąży może Pani przeczytać w odpowiedzi na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witamina-b6-jaka-dawke-moge-brac-w-ciazy.

Proszę pamiętać, że witaminy i składniki mineralne konieczne do prawidłowego rozwoju ciąży należy w większości przyjmować wraz z pożywieniem – dlatego tak ważna jest odpowiednia dieta w tym okresie. Zachęcam do lektury artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/witaminy-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy