Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę przyjmować ten suplement przy tym leku?

Witam, jestem w 19 tyg ciąży. W 9tyg ciąży okazało się że mam podwyższone tsh (wcześniej ja ani inne osoby w rodzinie nie leczyły się u endokrynologa, również nie miałam objawów). Od 9 tyg przyjmuję przypisany euthyrox 50 w dawce 1x1. Czy nie ma przeciwskazań do przyjmowanie suplementu prenatal duo?
KOBIETA, 25 LAT 5 miesięcy temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

L-tyroksynę najlepiej przyjmować osobno, ponieważ faktycznie może wchodzić w interakcje z innymi lekami, suplementami diety oraz witaminami. Dlatego należy ją zażywać nawet na 2h przed pierwszym posiłkiem i zażyciem jakichkolwiek innych leków – zagwarantuje to lepszą wchłanialność hormonu. O tym, jak przyjmować hormon regulujący pracę tarczycy pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-leki-na-tarczyce-zapytalismy-specjalisy.

Oczywiście może, a nawet powinna Pani stosować witaminy przeznaczone dla ciężarnych, przy czym warto je brać po 2-4h od zażycia Euthyroxu. Żelazo, witamina C, witamina K, potas, wapń i wiele innych realnie wpływa na skuteczność leku stosowanego w niedoczynności tarczycy. Są to witaminy i składniki konieczne do prawidłowego rozwoju ciąży, dlatego warto pamiętać o rozgraniczeniu w zażywaniu leków.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://zywienie.abczdrowie.pl/poznaj-najwazniejsze-witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy