Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zaszkodziłam dziecku przyjmując podwójną dawkę suplementów?

Witam Jestem w końcówce 14 tygodnia ciąży. Dzisiaj prawdopodobnie (ale nie mam pewności) omyłkowo przyjęłam w ciągu 10 minut podwójną dawkę suplementów diety dla kobiet w ciąży prenatal Classic. Poproszę o informację czy jednorazowe przyjęcie podwójnej dawki tego suplementy w ciąży może zaszkodzić ciąży i dziecku? Pozdrawiam
KOBIETA, 34 LAT około miesiąca temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie ma Pani powodu do obaw – żaden ze składników preparatu witaminowego nie jest szkodliwy w przypadku omyłkowego zażycia podwójnej dawki. Zarówno jod, jak i żelazo, kwas foliowy czy pozostałe witaminy z grupy B są bardzo potrzebne ciężarnej, a wraz z rozwojem ciąży zapotrzebowanie to gwałtownie rośnie.

Oczywiście witaminy i mikroelementy w nadmiarze mogą być szkodliwe – niektóre z nich nawet toksyczne – ale nie dotyczy to incydentalnych przypadków omyłkowego zażycia podwójnej dawki.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/suplementy-w-ciazy.

Na przyszłość warto zwrócić baczną uwagę na zażywane leki i suplementy diety, proszę jednak nie martwić się zanadto – dużo bardziej niebezpieczne może być niewłaściwe dawkowanie leków, zwłaszcza w okresie ciąży.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat zażywania leków w czasie ciąży pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/leki-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy