Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prenatal classic w 21 tygodniu ciąży

Witam :) Mam takie pytanie czy w witaminach prenatal classic jest odpowiednia i wystarczajaca zawartosc kwasu foliowego? Jestem w 21 tygodniu ciazy. Do tej pory zażywalłm kwas foliowy witamine B6 i witamine B12. Od dzisiaj zaczelam zazywac prenatal classic. Zastanawiam się czy tabletki prenatal classic zawierają wystarczającą ilość kwasu foliowego, którą powinnam przyjmować w ciąży. Czy prenatal classic nie powoduje skutków ubocznych, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu dziecka? Prenatal classic ma pozytywne opinie w internecie, sporo ich czytałam, ale wolę zasięgnąć również fachowej porady. A może lepiej zastosować jakiś zamiennik prenatal classic, powinnam to dodatkowo skonsultować z moim ginekologiem? Czy takie preparaty są w pełni bepieczne dla dziecka i matki i można je przyjmować bez obaw? Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Prenatal jest suplementem diety zaprojektowanym aby zaspokajać potrzeby kobiet w ciąży. Zawiera on większość witamin oraz wybrane składniki mineralne. Zażywanie tego typu preparatów jest jak najbardziej zalecane w ciąży i nie wymaga dodatkowych preparatów jednoskładnikowych (np. kwasu foliowego). W trzecim trymestrze oraz w okresie karmienia piersią oprócz witamin i składników mineralnych dobrze jest wprowadzić także suplement zawierający kwasy tłuszczowe EPA i DHA.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy