Zapytaj lekarza

7 2 8 , 9 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przyjmować Euthyrox w ciąży?

Witam. Jestem w 22 tygodniu ciąży. Choruje na niedoczynność tarczycy. Biorę Euthyrox 100 codziennie na czczo. Pregne plus która zalecił mi ginekolog brałam 30 min po śniadaniu-źle reagowałam na zelazo(wymiotami). Mam pytanie, czy odstawić całkowicie Pregne plus czy przyjmować ją przed posiłkiem razem z eutyroxem? Pozdrawiam
KOBIETA, 29 LAT 2 tygodnie temu

Hormony a zachowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie powinna Pani przyjmować żadnych leków czy suplementów diety wraz z lekiem Euthyrox – lewotyroksynę należy zażywać na czczo, najlepiej na 2-3 godziny przed posiłkiem. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-leki-na-tarczyce-zapytalismy-specjalisy.

Jeżeli po preparacie witaminowym źle się Pani czuje, to może Pani odstawić go w ogóle, oczywiście po uprzednim skonsultowaniu się z ginekologiem prowadzącym ciążę. W przypadku braku znaczących niedoborów można ograniczyć suplementację witamin do minimum, pamiętając by zadbać o prawidłową dietę.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-ciazy-a-mdlosci.

Zamiast tego proszę pamiętać o suplementowaniu witaminy D3 i kwasu foliowego. Może Pani również kupić inny preparat witaminowy dedykowany kobietom w ciąży. Niewykluczone, że organizm zareaguje w inny sposób i dolegliwości ustąpią.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/poznaj-najwazniejsze-witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy