Czy mogę stosować inną suplementację w ciąży?

Jestem w 17tc, chciałabym zmienić witaminy, które przyjmuję na takie o lepszym składzie. Czy mogę? Czy jeśli te witaminy zawierają kwas foliowy to muszę go brać dodatkowo.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, może Pani zmienić w każdej chwili suplement witaminowy na dowolnie wybrany, oczywiście pamiętając, że najważniejszą witaminą dla kobiet w ciąży jest kwas foliowy, natomiast reszta powinna być uzupełniana z dietą, a także przez suplementy, pod warunkiem istnienia niedoborów.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/suplementy-w-ciazy.

Co do dodatkowego brania kwasu foliowego to musi Pani sprawdzić jego zawartość w wybranym przez Panią suplemencie – przyjmuje się, że ciężarna powinna przyjmować 400 µg na dobę. Jeśli wybrany przez Panią preparat zawiera mniejsze stężenie kwasu foliowego, może Pani dodatkowo uzupełniać zapotrzebowanie na tę witaminę.

Zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/produkty-zawierajace-kwas-foliowy-dla-kobiet-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.