Czy te witaminy można stosować w ciąży?

Czy Dr Vita Multivitamina można przyjmować w trakcie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w okresie ciąży wskazane jest stosowanie witamin niezbędnych na danym etapie – w I trymestrze jest to kwas foliowy, a także oczywiście witamina D3, w kolejnych miesiącach często kobiety muszą stosować również magnez. Z biegiem czasu zwiększa się zapotrzebowanie także na inne witaminy i minerały.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/produkty-zawierajace-kwas-foliowy-dla-kobiet-w-ciazy.

Przy dobrze zbilansowanej diecie jest niewielkie ryzyko niedoborów witamin i składników mineralnych, natomiast jeśli przyszła mama decyduje się na suplementację, to zaleca się, by była ona skierowana właśnie do kobiet w ciąży.

Takie preparaty nie tylko gwarantują bezpieczeństwo stosowania, ale również zawierają precyzyjnie określone składniki w takich ilościach, jakie są konieczne ciężarnej i jej nienarodzonemu dziecku.

Wiele preparatów witaminowych nie przeszło żadnych badań dokumentujących bezpieczeństwo ich stosowania w ciąży, o czym powinien wspomnieć producent w ulotce dołączonej do preparatu.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/suplementy-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.