Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nacięcie krocza podczas porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

obecnie zaleca się suplementację jedynie kwasu foliowego nawet na 3 miesiące przed zajściem w ciążę. Inne witaminy i minerały powinny być zażywane z umiarem, a najlepiej tylko w przypadku stwierdzonych niedoborów lub podejrzenia braków witaminowych. Znacznie lepszym pomysłem jest zbilansowana, bogata w potrzebne ciężarnej witaminy i minerały, dieta. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://zywienie.abczdrowie.pl/witaminy-w-ciazy.

Kwasy DHA są bardzo istotne, suplementowanie ich może przynieść pożytek, ponieważ w naszej diecie jest mało ryb. Z kolei żelazo należy suplementować, w przypadku gdy jest jego niedobór w organizmie. Zatem o konieczności suplementowania obu preparatów powinna Pani porozmawiać z ginekologiem – może zlecić badania, które potwierdzą konieczność zażywania kompleksu witamin.

Z kolei nudności czy wymioty to typowe dolegliwości, charakterystyczne zwłaszcza dla I trymestru – odpowiedzialny za nie jest hormon – gonadotropina kosmówkowa. Mdłości nie są spowodowane niedoborami, więc preparaty typu Pregna nie wpłyną na poprawę Pani samopoczucia.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/mdlosci-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy