Czy te leki 2 ciąży można stosować razem?

Jestem w ciąży i czy te leki można łączyć razem folik, Jod150, witama d3 2000j, i witamina ciążowa Mama dha.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, może Pani zażywać te witaminy i pierwiastki razem, natomiast proszę zwrócić uwagę, że preparat Mama DHA zawiera zarówno jod, kwas foliowy, jak i witaminę D3. Ponieważ nie wspomina Pani, dlaczego suplementuje Pani jod, to trudno mi się odnieść do Pani zapotrzebowania, lecz proszę pamiętać, żeby suplementację dostosować do zapotrzebowań.

Wielu ginekologów zaleca, by podczas ciąży – zwłaszcza w I trymestrze, zażywać dodatkowo tylko kwas foliowy, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju płodu. Więcej informacji pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/kwas-foliowy-a-ciaza.

Jeśli ma Pani wątpliwości, warto porozmawiać z lekarzem prowadzącym ciążę na temat konieczności suplementowania przez Panią konkretnych preparatów witaminowych, pierwiastków i składników mineralnych.

Być może zainteresuje Panią również ten materiał: https://zywienie.abczdrowie.pl/jod-w-diecie-przy-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.