Czy mogę dalej brać Pregnę start?

Witam, robiłam dzisiaj test wyszedł pozytywny, brałam pregne start przed ciążą, niestety mojego lekarza tymczasowo nie ma, czy mogę dalej brać pregne start będąc na początku ciąży ? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, może Pani stosować zestaw witamin Pregna Start aż do czasu wizyty u lekarza, który zadecyduje czy taka suplementacja jest konieczna. Jeżeli przyszła mama jest zdrowa i nie ma niedoborów, to sugeruje się zazwyczaj, by zażywała niezbędne minimum konieczne w danym trymestrze. Na samym początku ciąży jest to kwas foliowy, później często wprowadza się suplementację żelazem czy kwasami DHA.

Natomiast suplement Pregna Start zawiera jod, witaminę D3, kwas foliowy i witaminy z grupy B, które z pewnością są bezpieczne dla ciąży na tym etapie. Proszę również zapoznać się z naszym artykułem, w nim znajdzie Pani więcej informacji na temat składników niezbędnych dla kobiety ciężarnej: https://zywienie.abczdrowie.pl/poznaj-najwazniejsze-witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.