Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy femibion 0 można brać na początku ciąży?

Czy femibion 0mozna brać w ciąży początek ciazy czy odrazu zmienić na femibion 1?
KOBIETA, 34 LAT 4 miesiące temu

Trójwymiarowe USG

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli ma Pani zapas suplementu Femibion 0, to nic nie stoi na przeszkodzie, by nadal go Pani stosowała. W preparacie oznaczonym cyfrą „0” znajdują się najważniejsze, również na początku ciąży, witaminy i minerały. Proszę jednak pamiętać, że suplementacja to tylko dodatek do właściwej, racjonalnej diety przyszłej mamy, zaś obecnie przyjmuje się, że jedynym składnikiem, który należy uzupełniać, to kwas foliowy. Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/kwas-foliowy-kiedy-przyjmowac.

Warto wykonać badania z oznaczeniem poziomu witaminy D3, a także żelaza i ferrytyny oraz kwasu foliowego – w przypadku niedoborów dawki zawarte w Femibion 0 mogą być za niskie, by uzupełnić braki.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://zywienie.abczdrowie.pl/poznaj-najwazniejsze-witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy