Czy można brać te suplementy na tym etapie ciąży?

Czy nie zaszkodzi brać suplementy tj. Cynk, omega3 i witD podczas 3-4 miesiąca ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

kwasy omega-3 oraz cynk to bardzo ważne mikroelementy i składniki w ciąży, zatem nawet powinna je Pani brać, podobnie zresztą jak witaminę D3, którą powinien suplementować każdy, niezależnie od wieku. W ciąży dodatkowo wzrasta zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych, witamin i mikroelementów, służą one także do prawidłowego rozwoju płodu. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-warto-suplementowac-witamine-d.

Proszę także pamiętać o suplementacji kwasu foliowego, czyli witaminy B6, której przyjmowanie zaleca się kobietom w wieku prokreacyjnym, zwłaszcza na 3 miesiące przed planowaną ciążą.

Więcej o witaminach obowiązkowych w okresie ciąży w tej infografice: https://portal.abczdrowie.pl/witaminy-ktore-obowiazkowo-musisz-przyjmowac-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.