Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę brać te witaminy starając się o dziecko?

Witam. Staramy się o drugą ciąże. Z poprzedniej zostały mi dwa opakowania witamin Prenatal duo, tu moje pytanie - czy mogę brać te witaminy starając się o dziecko? Skład podobny Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA, 38 LAT 8 miesięcy temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, oczywiście może Pani – oczywiście pod warunkiem, że termin przydatności do użycia nie minął.

Natomiast proszę pamiętać, że suplement zawiera jod, żelazo, witaminy z grupy B, kwas foliowy i kilka innych składników, które choć są niezbędne kobietom w ciąży, to w przypadku braku niedoborów należy zachować ostrożność w suplementacji. Większość ginekologów zaleca, by w tym okresie życia zażywać zwłaszcza kwas foliowy, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju płodu w I trymestrze ciąży. Odsyłam do artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/kwas-foliowy.

Być może zainteresują Panią również wskazówki naszych ekspertów w odpowiedziach na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/suplementy-witamin-podczas-staran-o-dziecko oraz tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-witaminy-stosowac-przed-staraniem-o-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy