Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak stosować te leki w ciąży?

Dzień dobry, jestem w 29 tygodniu ciąży i biorę następujące leki: eutyrox 1 tabletka dziennie, mama dha premium 2 tabletki dziennie, tardyferon 1 tabletka dziennie, magne b6 3x2 tabletki. Jak to wszystko brać żeby leki prawidłowo się wchłaniały?
KOBIETA, 28 LAT 6 miesięcy temu

Trójwymiarowe USG

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Euthyrox należy zażywać na czczo i co najmniej na 2 godziny przed pierwszym posiłkiem, żeby lek mógł się wchłonąć w wystarczającym stopniu. Odsyłam do wywiadu z ekspertem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-leki-na-tarczyce-zapytalismy-specjalisy.

Ponieważ Tardyferon jest lekiem, który również należy zażywać na czczo, to może Pani Euthyrox brać w nocy lub nad ranem – np. o 3 w nocy czy 5 rano. Tak robi wiele pacjentek, które po przebudzeniu się rano muszą szybko zjeść posiłek lub zażyć inne leki. Wówczas przed śniadaniem może Pani wziąć Tardyferon.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/anemia-w-ciazy.

Preparat dla ciężarnych najlepiej brać z posiłkiem, natomiast magnez może Pani brać niezależnie od posiłku, zatem pierwszą dawkę może Pani wziąć np. w trakcie lub po śniadaniu, a kompleks witamin – z głównym posiłkiem, tj. obiadem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy