W jaki sposób najlepiej przyjmować oba te leki?

Zażywam Eutyrox 50 z dobrym skutkiem. Z uwagi na zmniejszającą się gęstość kości zalecono mi zażywanie leku Ostemax 70 raz w tygodniu. Jak mam pogodzić zażywanie obu leków, gdy oba powinny być zażywane na czczo. Eutyrox zażywam nad ranem, gdy się obudzę i potem idę jeszcze spać, lub później około godz 10 rano i wtedy jem śniadanie po odczekaniu 30 minut. Bardzo proszę o odpowiedź jak pogodzić ze sobą oba leki.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

oba wymienione przez Panią leki, czyli Euthyrox oraz Ostemax należy rzeczywiście przyjmować na pusty żołądek. W związku z tym jeden i drugi musi Pani przyjąć tuż po przebudzeniu, a biorąc pod uwagę to, że nie wchodzą one ze sobą w szkodliwe interakcje, można zażyć je ze sobą jednocześnie, co pozwoli na zachowanie prawidłowego schematu przyjmowania leków.

Dodatkowo warto wziąć pod uwagę, że przy kuracji Ostemaxem, należy ograniczyć spożywanie nabiału, który może spowodować ograniczenie stężenia leku we krwi i w efekcie osłabienie jego efektu.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-leki-nalezy-przyjmowac-na-czczo

https://portal.abczdrowie.pl/przyjmowanie-lekow-na-czczo-po-posilku

https://portal.abczdrowie.pl/euthyrox-wskazania-przeciwwskazania-mozliwe-dzialania-niepozadane

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.