Czy można łączyć Euthyrox i l-karnitynę?

Mam 22 lata, choruję na niedoczynność tarczycy, przyjmuję Euthyrox 100ug, jestem na deficycie kalorycznym oraz chodzę na siłownię, jednak chciałabym wspomóc proces odchudzania dodatkową suplementacją. Czy istnieją jakieś przeciwskazania przed stosowaniem L-karnityny przy leczeniu się Euthyroxem oraz jaka ilość l-karnityny powinnam suplementować.
KOBIETA, 21 LAT 4 miesiące temu

Stosowanie leków bez recepy

Polacy przyjmują mnóstwo leków bez recepty. Czy jest to dobre i bezpieczne? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią specjalisty na temat stosowania leków bez recepty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

pomiędzy L-karnityną a Euthyroxem nie powinny występować szkodliwe interakcje, które uniemożliwiłyby ich zażywanie naraz, proszę jednak pamiętać, że lek na niedoczynność tarczycy należy przyjmować rano. Stosowanie jakichkolwiek suplementów diety czy leków zawsze trzeba skonsultować z lekarzem prowadzącym, dotyczy to również ustalenia ich dawki, która w

przypadku l-karnityny wynosi zazwyczaj od 250 mg do 2 g w i powinna być przyjmowana w 2–3 dawkach dziennie – najlepiej przed i po treningu.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/euthyrox-wskazania-przeciwwskazania-mozliwe-dzialania-niepozadane

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-leki-nalezy-przyjmowac-na-czczo

https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-suplementy-diety-i-nie-popasc-w-paranoje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty