Co robić z tym trądzikiem w ciąży?

Dzień dobry, Jestem w 22 tygodniu ciąży i od kilku tygodniu zauważyłam bardzo duże zmiany trądzikowe na twarzy. Szczególnie czoło, skronie. Do konsultacji z dermatologiem zostaly jeszcze 2 tygodnie. Proszę o informację jakimi kosmetykami mogę zacząć zwalczać trądzik? Dodam, że krostki są male ale jest ich baaardzo dużo. Z góry dziękuję za pomoc

Dzień dobry, w okresie ciąży i karmienia piersią ciało kobiety przechodzi wiele zmian, dotyczą one m.in. skóry. Niektóre kobiety zwracają uwagę na to, że dochodzi do pogorszenia stanu skóry. Na początku warto przyjrzeć się swojej rutynie pielęgnacyjnej. Zadbać o jej podstawowe elementy, czyli odpowiedni demakijaż, oczyszczanie, nawilżanie oraz ochronę przeciwsłoneczną. Aby pielęgnacja była skuteczna i przyniosła oczekiwane efekty należy udać się na konsultację do doświadczonego specjalisty, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu i oceny stanu skóry będzie w stanie dobrać kosmetyki odpowiednie do rodzaju skóry i jej problemów. Do tego czasu zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem odnośnie pielęgnacji w okresie ciąży i karmienia piersią. Wklejam link https://www.arsestetica.pl/blog/pielegnacja-skory-w-trakcie-ciazy-i-karmienia-piersia/. Być może znajdzie Pani wskazówki, które okażą się przydatne. Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania pozostaję do dyspozycji drogą mailową: ptomaszyk@arsestetica.pl.

Patrycja Tomaszyk

mgr kosmetologii bioestetycznej

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie

ul. Jaktorowska 5/U1 I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl