Czy można wybiórczo wykonać zabieg laserowy?

Dzień dobry. Czy jest możliwość wykonania zabiegu laserowego ablacyjnego (Fotona i/lub CO2) selektywnie na wybraną partię twarzy (w moim przypadku czoło) podczas gdy policzki, broda i żuchwa są leczone retinoidem zewnętrznym Aklief? Maści nie stosuję na czoło, na które chciałabym zastosować laser. Pozdrawiam.

Dzień dobry, zabiegi z wykorzystaniem laserów frakcyjnych ablacyjnych CO2 oraz Fotona, można wykonywać na wybranych obszarach twarzy lub punktowo. Najczęściej technika ta wykorzystywana jest podczas leczenia blizn różnego pochodzenia, w tym również potrądzikowych.

Stosowanie maści z retinoidami jest przeciwwskazaniem ze względu na wywołanie nadwrażliwość na wiązkę emitowaną przez laser, która może prowadzić do wystąpienia powikłań pozabiegowych. Najbezpieczniej jest więc odczekać około 6-8 tygodni od zakończenia kuracji retinoidami. W przypadku działania w innym obszarze nie jest to wymagane, jednak warto skonsultować się ze specjalistą, który będzie wykonywał zabieg oraz zastanowić się nad dokładnością oraz sumiennością stosowania retinoidów. Jeśli obszary są zlokalizowane blisko siebie warto poczekać z zabiegami do zakończenia kuracji.

Temat laseroterapii jest szerzej omawiany na naszym blogu, a dokładniej w artykule, do którego załączam link: https://www.arsestetica.pl/blog/laser-frakcyjny-przebieg-zabiegu-i-efekty-dzialania/. Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania pozostaję do dyspozycji drogą mailową: ptomaszyk@arsestetica.pl

Patrycja Tomaszyk

mgr kosmetologii bioestetycznej

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie

ul. Jaktorowska 5/U1 I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl