Czy stosowanie tego preparatu może powodować przebarwienia lub oparzenia skóry?

Czy stosowanie preparatu Sonol na skórę twarzy może zwiększać jej wrażliwość na opalanie i powodować przebarwienia lub oparzenia skóry?

Dzień dobry,

preparat Sonol zawiera kwas salicylowy, który może spowodować podrażnienie skóry, co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powstania oparzeń i przebarwień. Podczas stosowania preparatu należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować krem przeciwsłoneczny. Ważne jest aby krem zawierał oznaczenie UVA w kółeczku lub znak P+++.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem na naszym blogu, który pomoże w wyborze odpowiedniego preparatu ochronnego, tutaj link:

https://www.arsestetica.pl/blog/ochrona-przeciwsloneczna/

Zawsze warto udać się na konsultację do specjalisty, który pomoże w doborze odpowiedniej pielęgnacji domowej oraz gabinetowej.

Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania, pozostaję do dyspozycji drogą mailową: ptomaszyk@arsestetica.pl

Patrycja Tomaszyk

mgr kosmetologii bioestetycznej

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie

ul. Jaktorowska 5/U1 I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl