Czy mogę dołączyć do kuracji maść na redukcję blizn?

Dzień dobry, Stosuje epiduo i maści nawilżające według zaleceń dermatologa. Trądzik znika i cera wyglada dobrze, ale pozostały małe blizny. Czy mogę dołączyć do mojej kuracji jakaś maść, która może pomoc przy redukcji blizn? Jaka maść byłaby odpowiednia przy kuracji epiduo?
KOBIETA, 24 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry,

leczenie trądziku jest długotrwałym procesem, przez co wymaga sporo cierpliwości. Substancje zawarte w Epiduo poza działaniem przeciwtrądzikowym, również mają wpływ na polepszenie struktury skóry, przez co poprawią wygląd blizn. Zachęcam do poruszenia tego tematu podczas konsultacji z lekarzem prowadzącym. Obecnie, aby poprawić gojenie i zmniejszyć widoczność blizn można stosować maści sylikonowe. Po zakończonym leczeniu należy ocenić stan skóry i na tej podstawie zdecydować czy konieczne będzie wprowadzenie zabiegów redukujących blizny. Opcji jest wiele, do najskuteczniejszych metod zaliczamy procedury z wykorzystaniem lasera frakcyjnego ablacyjnego CO2, mikro-nakłuwanie oraz peelingi chemiczne. Zachęcam do zapoznania się z artykułem na naszym blogu odnośnie skutecznych metod redukcji blizn.

Tutaj link: https://www.arsestetica.pl/zabiegi/twoj-problem/twarz/blizny-po-tradziku/

Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania pozostaję do dyspozycji drogą mailową: ptomaszyk@arsestetica.pl

Patrycja Tomaszyk

mgr kosmetologii bioestetycznej

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie

ul. Jaktorowska 5/U1 I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl