Jak pozbyć się tych grudek na czole?

Dzień dobry, od roku stosuję maść Acnelec, oraz maść Rozex. Obydwie te maści stosuję na wieczór (w poniedziałek i piątek Rozex, a w pozostałe dni Acnelec). Od kilku tygodni na czole wyskakują mi grudki, a po jakimś czasie tworzą się z nich wypryski, szczególnie przy lini włosów. Czytałam, że dobrym sposobem na grudki na czole jest kwas salicylowy. Chciałabym zakupić kwas salicylowy 2% marki The Ordinary. Jest on do stosowania na wieczór. Czy mogłabym używać go rano? Czy może nie mogę go stosować, ponieważ stosuję te dwie maści przeciwtrądzikowe?
KOBIETA, 19 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry,

występujące zmiany mogą mieć wiele przyczyn. Bez bezpośredniej konsultacji ciężko dobrać odpowiednie postępowanie, dlatego w pierwszej kolejności zalecam konsultację ze specjalistą. Poza stosowaniem leczenia miejscowego, równie ważna jest pielęgnacja domowa, która wspomaga leczenie oraz zapobiega nawrotom, jednak podczas stosowania tak silnych maści należy bardzo ostrożnie wprowadzać kolejne kosmetyki. Zachęcam do zapoznania się z artykułem na naszym blogu, który opisuje najważniejsze zagadnienia związane z trądzikiem oraz jego leczeniem, tutaj link: https://www.arsestetica.pl/blog/tradzik-pospolity-objawy-przyczyny-leczenie/

Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania, pozostaję do dyspozycji drogą mailową: ptomaszyk@arsestetica.pl

Patrycja Tomaszyk

mgr kosmetologii bioestetycznej

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie

ul. Jaktorowska 5/U1 I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl