Czy taka suplementacja może wpłynąć na rozjaśnienie przebarwień skórnych?

Suplementacja glutationu Czy suplementacja glutationem może wpłynąć na rozjaśnienie przebarwień skórnych głównie posłonecznych m.in poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy? Jeśli tak, to jak długo musi trwać taka suplementacja, by zauważyć pierwsze efekty? Dziękuję, Magdalena
KOBIETA, 39 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry,

glutation poprzez swoje działanie rozjaśniające wpłynie nie tylko na przebarwienia, ale również na odcień skóry, przez co przebarwienia mogą być nadal widoczne. W walce z hiperpigmetacją należy działać miejscowo, aby regularnie złuszczać naskórek i pozbywać się pigmentu. Kosmetologia i medycyna estetyczna dysponuje wieloma zabiegami, które działają rozjaśniająco. Do najskuteczniejszych zaliczmy laseroterapię oraz peelingi chemiczne, które dobierane są do rodzaju skóry oraz przebarwień. Dodatkowo bardzo ważnym aspektem w walce z hiperpigmentacją skóry jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna i pielęgnacja domowa. Zachęcam do odbycia konsultacji z doświadczonym specjalistą, który dobierze odpowiedni plan działania.

Więcej informacji znajdzie Pani w artykule na naszym blogu:

https://www.arsestetica.pl/blog/zabiegi-na-przebarwienia/

Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania, pozostaję do dyspozycji drogą mailową: ptomaszyk@arsestetica.pl

Patrycja Tomaszyk

mgr kosmetologii bioestetycznej

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie

ul. Jaktorowska 5/U1 I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl