Czy pajączki na nogach są przeciwwskazaniem do opalania?

Witam, mam tzw. pajączki na nogach , czy z tego powodu nie mogę wystawiać ich na słońce?

Dzień dobry,

Pajaczki naczyniowe czyli telangiektazje są zwykle jedynie zmianą estetyczną. Nie stanowią przeciwwskazania do opalania. Należy jednak pamiętać, że u niektórych ludzi częste przegrzewanie nóg może prowadzić do powstawania kolejnych "pajączków".

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii | Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl | Oddział w Warszawie ul. Jaktorowska 5/U1 | tel. +48 22 26 60 876 | mail: warszawa@arsestetica.pl |