Kiedy najwcześniej mogę wrócić w góry?

Jestem miłośnikiem gór . Miesiąc temu miałem usunięcie żylaków sposobem Varadye'go lewej kończyny dolnej . Stripping lewej VSM. Kiedy najwcześniej mogę wrócić w góry ? Czy są jakieś zalecenia przed pójściem na górską wyprawę bądź przeciwwskazania ?

Dzień dobry,

Oczywiście okres rekonwalescencji może być różny zależnie od pacjenta i rozległości zabiegu. To lekarz operujący powinien ustalić jak długo należy się powstrzymywać od wysiłku. Niemniej, wydaje się, że miesiąc to wystarczający okres. Należy jednak pamiętać o stosowaniu pończoch uciskowych II stopnia ucisku w okresie pooperacyjnym, szczególnie podczas takiej wędrówki.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii | Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl | Oddział w Warszawie ul. Jaktorowska 5/U1 | tel. +48 22 26 60 876 | mail: warszawa@arsestetica.pl |