Czy ten wynik crp jest niepokojący?

Witam, od dwóch tygodni zażywam xarelto na zakrzepowe zapalenie żyły powierzchownej w ręce. Byłam robić badanie crp oraz morfologię. Cała morfologia jest w normie, natomiast wynik crp wyszedł 10,96 przy normie 0-5. Dodam jeszcze, że od 3 dni trochę pobolewa mnie gardło, nadmienie też że moja masa ciała jest sporo ponad normę. Czy w takiej sytuacji wynik crp może wzbudzać niepokój ?

Dzień dobry,

CRP bardzo szybko rośnie przy wielu infekcjach i stanach zapalnych. Może się również utrzymywać podwyższone przez kilka tygodni po ustąpieniu dolegliwości. Najprawdopodobniej tak jest w tym przypadku. Wartość rzędu 10 nie powinna budzić niepokoju, gdy w wywiadzie jest zakrzepowe zapalenie żyły. Dopiero wyniki na poziomie 100-300 CRP świadczyłyby o ciężkiej infekcji. Dla spokoju można powtórzyć badanie i sprawdzić, czy CRP ma tendencję spadkową.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii | Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl | Oddział w Warszawie ul. Jaktorowska 5/U1 | tel. +48 22 26 60 876 | mail: warszawa@arsestetica.pl |