Czy taki ból nogi z tyłu uda może być objawem zakrzepicy?

Od około miesiąca odczuwam ból nogi, z tylu uda, mniej więcej na środku. Ból się pojawia i znika, najbardziej uaktywnia się wieczorami i w nocy. Do tego odczuwam pulsowanie w obu nogach. Przez 5 lat przyjmowałam antykoncepcję hormonalną, która właśnie odstawiłam. Czy to mogą być objawy zakrzepicy? Badanie D-dimer wynik 0,35. Dodam ze od paru miesięcy żyje w ciągłym stresie.

Dzień dobry,

Opisywane objawy, choć nie do końca typowe, mogą odpowiadać ograniczonej miejscowo zakrzepicy. Jedynym badanie, które pozwoli wykluczyć lub stwierdzić ją w sposób pewny jest badanie USG duplex-doppler. Polecam konsultację u flebologa, który takie badanie wykona.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii | Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl | Oddział w Warszawie ul. Jaktorowska 5/U1 | tel. +48 22 26 60 876 | mail: warszawa@arsestetica.pl |