Co robić przy takim wyniku badania naczyń?

Dzień dobry, Ponad 10 lat temu miałem stwierdzoną zakrzepicę żył głębokich. Leczenie farmakologiczne przyniosło efekt. Nie zażywam już leków, ale w dalszym ciągu używam skarpetek uciskowych. 2 dni temu na badaniu dopplera stwierdzono ślad skrzepliny w żyle podkolanowej ( prawa ). Po stronie lewej częściowo niewydolna żyła odpiszczelowa , prawie całkowicie niewydolna żyła odstrzałkowa. Mój lekarz prowadzący wraca dopiero za 1,5 miesiąca. Czy są to na tyle niepokojące wyniki wymagające pilnej konsultacji? Czy mogę uprawiać sport? Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,

Skrzeplina może być pozostałością po przebytej zakrzepicy. W takim wypadku nie powinna być powodem do niepokoju. Nie widzę przeciwwskazań do uprawiania sportu, pod warunkiem stosowania wyrobów uciskowych i odpowiedniego nawodnienia organizmu. Warto skonsultować się z flebologiem, by rozważyć wskazania do leczenia (usuwania lub zamykania) niewydolnych żył.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii | Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl | Oddział w Warszawie ul. Jaktorowska 5/U1 | tel. +48 22 26 60 876 | mail: warszawa@arsestetica.pl |