Jak pozbyć się tego trądziku?

Dobry Wieczór , Wiek 22 lata. Od kilku lat walczę z trądzikiem. W ostatnim czasie wykonałem zestaw badań hormonalnych , zbadałem tarczycę, obecność na pasożyty wszystkie wyniki wyszły dobrze Na lewym policzku pełno zmian ropnych gdzie przy prawym policzku tylko przebarwienia. Trądzik intensywny głownie na policzku lewym i na żuchwie z lewej strony. Powoli zaczynają mi się kończyć pomysły jakie badania mógłbym ewentualnie wykonać. Bądź też do jakiego specjalisty się także udać.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 7 miesięcy temu

Witam, polecane konsultować się z lekarzem dermatologiem który zajmuje się tradzikami. Można wspomóc terapię zabiegami z użyciem kwasów, warto też dbać o prawidłową pielęgnację domowa ( kosmetyki) i właściwą higienę zabezpieczająca rozprzestrzenianiu się zakażenia. Być może korekty wymaga również tryb życia. Sytuacja może być spowodowana nie tylko zmianami w organizmie ( i tutaj żadne badania nic nie wskażą) ale również nieprawidłowa pielęgnacja.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Przyczyn powstawania tego typu zmian może być wiele. Najlepiej udać się do doświadczonego kosmetologa lub dermatologa, który podczas bezpośredniej konsultacji będzie w stanie rozpoznać przyczynę. Jeśli wyniki badań są w normie prawdopodobnie należy zmienić pielęgnację domową. Warto zacząć od prawidłowego oczyszczania i nawilżania skóry oraz włączyć terapię gabinetową, np. peelingi chemiczne, laseroterapia. Osoba zajmująca się tego typu problemami skórnymi będzie w stanie dobrać odpowiednie preparaty oraz zabiegi. Zachęcam do przeczytania artykułu na naszym blogu, który zawiera najważniejsze informacje odnośnie trądziku. Wklejam link: https://www.arsestetica.pl/blog/tradzik-pospolity-objawy-przyczyny-leczenie/

Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania pozostaję do dyspozycji drogą mailową: ptomaszyk@arsestetica.pl

Patrycja Tomaszyk

mgr kosmetologii bioestetycznej

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie

ul. Jaktorowska 5/U1 I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl