Jak często mogę korzystać z depilatora laserowego?

Dzień dobry, Używam depilatora laserowego w domu, jak maksymalnie często można go używać, aby nie zrobić sobie krzywdy? Mam skórę "grubą", nie mam problemu z podrażnieniami, ani stanami zapalnymi. Mówiąc żartobliwie, nawet detergenty do mycia toalety, nie są straszne mojej skórze. Zastanawiam się czy stosowanie go dwa razy w tygodniu będzie dobre, i czy efekt będzie szybszy czy też nie będzie to miało znaczenie że względu na fazy wzrostu włosa. Pozdrawiam :))

Dzień dobry, w ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń do domowej epilacji światłem, które laserami nie są. Posiadają zbyt małą moc, aby zniszczyć włos. Ich celem jest wywołanie uszkodzenia macierzy, które prowadzi do spowolnienia wzrostu włosa i osłabienie go, co jednak nie gwarantuje pozbycia się powyższego problemu. Aby osiągnąć jakikolwiek efekt należy wykonać serię kilku, a nawet kilkunastu zabiegów, średnio co 4-6 tygodni lub odczekać do momentu pojawienia się włosów, co jest czasochłonne i obarczone ryzykiem powikłań. Zachęcam do zapoznania się z artykułem na naszym blogu, który opisuje zagadnienia związane z epilacją laserową: https://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/depilacja-laserowa. Biorąc pod uwagę ceny takich urządzeń oraz ich skuteczność, warto rozważyć serię zabiegów w profesjonalnym gabinecie, gdzie wykorzystuje się sprawdzony i skuteczny sprzęt. Seria zabiegów przynosi z reguły trwałe efekty, choć wymaga czasem wykonania zabiegu przypominającego raz na kilka lat. Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania pozostaję do dyspozycji drogą mailową: ptomaszyk@arsestetica.pl

Patrycja Tomaszyk

mgr kosmetologii bioestetycznej

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie

ul. Jaktorowska 5/U1 I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl