Cera mieszana trądzikowa i olejowe oczyszczanie twarzy

Mam problem z cerą mieszaną trądzikową. Do tej pory walczyłam z tym za pomocą kosmetyków powodujących wysuszanie skóry, co tylko pogarszało jej wygląd. Ostatnio spodobał mi się artykuł o olejowym oczyszczaniu twarzy, ale zanim ją wypróbuję chciałabym się dowiedzieć czy warto i ewentualnie jakie mieszanki olejów byłyby najlepsze dla mojej cery. Używałam też ostatnio zieloną glinkę francuską. Czy dobry efekt dałoby mieszanie jej z olejkiem rycynowym i nakładanie w formie maseczki?

Witam! Jeśli zmiany trądzikowe są głębokie, oczyszczanie olejowe i glinka francuska nie przyniosą diametralnej poprawy. Tego typu zabiegi mogą pomóc jedynie w przypadku łagodnych zmian. W innych przypadkach polecam skontaktować się z dermatologiem który wdroży leczenie dobrane do rodzaju skóry.

Na oczyszczenie cery trądzikowej najlepszą metodą jest wizyta u dermatologa+ dobranie odpowiedniej terapi lekowej + zabiegowej.
Lekarz doradzi pielęgnację Pani skóry po dokładnym jej obejrzeniu
Mozna wykonać peeling medyczny lub kawitacyjny w zależności od stanu skóry + maska kosetyczna.

Oleje nie są wskazane przy skórze tłustej, ponieważ będą one zatykały pory skóry.