Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pryszcze głęboko pod skórą - jak im zaradzić?

Na początek: jestem dziewczyną i mam 16 lat. Zawsze miałam w miarę ładną cerę, wiadomo czasem wyskoczył jakiś pryszcz zawsze było kilka wągrów albo zaskórników, ale od mniej więcej pół roku robią mi się  bardzo bolące pryszcze ale bardzo głęboko pod skórą, przez jakiś czas są tam a potem wychodzą na wierzch i z białą ropą... ciągle pojawiają w nowych miejscach, szczególnie na żuchwie i policzkach brodzie. Jak już mi znikają i mam nadzieje że to już koniec to się  nie pojawią nowe ;/ Smaruje je kremem antyseptycznym. Nawet dosyć pomaga ale tylko jak wcześniej wycisnę. Wiem że nie wolne ale jak siedzą pryszcze pod skóra to boli;/ Od czego one mogą powstawać? Jak im zaradzić w zarodku jak jeszcze nie są na wierzchu. Może to wina mojej diety?

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Witam serdecznie.

Przyczyną powstawania zmian są prawdopodobnie zmiany hormonalne zachodzące w organizmie.
Prawidłowo prowadzona pielęgnacja jest najważniejsza. Dobór preparatów jest indywidualny. Czasami preparaty dostępne w aptekach mają większe stężenie substancji aktywnych. Proszę wybierać preparaty przeznaczone dla cery z problemami trądzikowymi. Także te do makijażu.
Zmian jak Pani wie nie wolna wyciskać ani drażnić, może to doprowadzić do rozsiania zmian i nadkażenia przez bakterie. Polecam artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa

Jeżeli mimo prawidłowo prowadzonej pielęgnacji nie uda się uzyskać dobrych efektów, warto wziąć pod uwagę wizytę u dermatologa.

Jeżeli chodzi o dietę polecam artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dieta-wplywa-na-cere

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy