Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mam się ich pozbyć?

Na całej twarzy i na brodzie wyskakują mi pryszcze i nie wiem jak je usunąć… Używam kosmetyku 3 w 1  i nie wiedze efektów. Co mam zrobić? Jak zwalczyć to domowymi sposobami??

ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam serdecznie.

Podstawową sprawą w przypadku cery ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych jest jej odpowiednia pielęgnacja. Dobór kosmetyków jest indywidualny. Czasami preparaty które są dostępne w aptekach mają większą zawartość aktywnych środków niż te dostępne w sklepach kosmetycznych.

Więcej na temat pielęgnacji znajdzie Pani między innymi w załączonym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.

Jeżeli jednak mimo prawidłowego dbania o skórę problem nie  ustąpi proszę się zastanowić nad odwiedzeniem dermatologa. Lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy