Czerwone krosty na żuchwie

Witam, mam 26 lat i od 10 lat mam problemy z cerą. Po wyleczeniu się z krostek zaczęły od pewnego czasu pojawiać się czerwone krosty szczególnie na żuchwie z których po wyciśnięciu wypływa woda lub nic. Również zdarza się, że nie można ich wycisnąć. Zostają po nich czerwone plamy, których nie mogę się pozbyć a kosmetyki nie pomagają. Stosuję maść ale to jest na łojotokowe zapalenie skóry. Trochę pomaga ale nie dużo. Proszę o odpowiedź i ewentualne leczenie. Dziękuję.

26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Prawidłowa pielęgnacja to podstawa w przypadku cery ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych.
Konieczne jest systematyczne oczyszczanie skóry twarzy odpowiednimi kosmetykami.
Zmian nie wolno wyciskać, drażnić, może to doprowadzić do nasilenia zmian trądzikowych, ich rozsiania, czy nadkażenia bakteryjnego.

Powstałe przebarwienia można usunąć przy pomocy prawidłowo dobranych kosmetyków, farmakoterapii, metodą mechanicznego oczyszczania czy laseroterapii.
Proszę się zastanowić nad wizytą u dermatologa, lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu dobierze odpowiednie leczenie.

Polecam artykuły zawarte na naszym portalu, między innymi poświęcone prawidłowej pielęgnacji:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.