Jak pozbyć się wągrów na plecach, dekolcie, nosie i brodzie?

Mam 14 lat, mam tłustą cerę, na plecach, dekolcie, nosie i brodzie mam wągry. Nie mogę się ich pozbyć. Próbowałam je wyciskać, różnych środków ale bezskutecznie, a nie ukrywam, że lubię ciuchy, które odsłaniają trochę ciała, ale przez wągry się trochę krępuję, dlatego proszę o jakąś pomoc.

Witam serdecznie!
W przypadku skóry z tendencją do trądziku, podstawowym działaniem jest odpowiednio dobrana i systematyczna pielęgnacja. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do skóry z trądzikiem. Również na naszej stronie można znaleźć wiele informacji na temat prawidłowej pielęgnacji. Wyciskanie i drażnienie zmian jest przeciwwskazane.
Jeżeli mimo odpowiednio dobranej pielęgnacji, zmiany nadal się utrzymują, można rozważyć wizytę u dermatologa, lekarz dobierze odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi.