Jak pielęgnować tak wrażliwą cerę?

Witam.Pomocy!!!.Mam cos nie tak z cera... szuukam rad mam strasznie wrazliwa cere kiedy wchodze z chlodnego pomieszczenia do cieplego natychmiast robie sie czerwona na twarzy i to cala twarz.Albo jak zaczynam sie lekko denerwowac to emocje powoduja ze robie sie czerwona ludzie zwracaja na to uwage a mnie zaczyna to denerwowac jak mozna to zlikwidowac moze pojsc do kosmetyczki sa na to jakies dobre kremy blagam bo jeszcze trochw i wpedze sie w jakos chorobe psychiczna.Pomocy!!!

Cera wrażliwa to dla wielu kobiet utrapienie. Często jest zaczerwieniona i podrażniona, piecze, swędzi. Delikatną skórę uwrażliwia prawie wszystko począwszy od niewłaściwej pielęgnacji po palenie papierosów, a nawet przebywanie w zadymionych pomieszczeniach. Szkodliwy dla cery wrażliwej jest chlor w wodzie basenu, sól w morzu i ostre słońce. Równie szkodliwe są niewłaściwie użyte kosmetyki - do innego rodzaju cery, wieku itp., a także klimatyzacja, stresy i niewłaściwa dieta.
Skóra wrażliwa reaguje na te bodźce natychmiast -pojawia się zaczerwienienie, uczucie pieczenia, ściągnięcia. Częstym zjawiskiem są alergie na kosmetyki, środki chemiczne, a także słońce czy materiały. Z tego powodu pielęgnacja takiej skóry jest wyjątkowo wymagająca. Aby jak najlepiej dopasować kosmetyki i zabiegi dla tego typu cery, warto zasięgnąć porady kosmetologa, alergologa i wykwalifikowanej kosmetyczki. Działanie kosmetyków warto wspomóc odpowiednimi zabiegami kosmetycznymi. Do popularnych należą: intensywne kuracje nawilżające i witaminowe, ultradźwięki, jonoforeza i odpowiednio dobrane peelingi. Dzięki kosmetykom i zabiegom dopasowanym przez specjalistów, skóra wwrażliwa zostaje odpowiednio odżywiona i wzmocniona, co poprawia jej wygład oraz ułatwia uniknąć nieprzyjemnych podrażnień.