Kiedy pić siemię lniane?

Chcę zacząć pić siemię lniane. Kiedy najlepiej je pić i w jakiej ilości - po jedzeniu czy rano na czczo? Jak prawidłowo je przygotować? Jest wiele opinii w internecie - jedni zalecają picie powstałego kisielu, inni jedzenie całych ziarenek. Czy można je pić zmielone zalane ciepłą wodą, razem ze zmielonymi ziarenkami, bez odcedzania? Z góry dziękuję za radę.

Dzień dobry,

może Pani zagotować całe ziarenka lnu. I zjeść zarówno kisiel jak i ziarna. Najlepiej spożywać len pomiędzy głównymi posiłkami, np. z owocem w formie 2 śniadania.

Pozdrawiam