W jaki sposób przyjmować len?

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy stosując len mielony można zjeść określoną ilość lnu np. 1 łyżeczkę i popić znaczną ilością wody, czy raczej optymalną formą spożytkowania lnu mielonego jest zalanie gorącą wodą określonej ilości w szklance i zaparzenie? Dziękuję z góry za każdą odpowiedź.

Witam,

jeżeli posiada Pan len mielony to nie koniecznie trzeba zalewać go goracą wodą. Może Pan dodawać 1-2 łyzeczki do owsianki, jogurtu naturalnego czy rozpuszczać w wodzie. może on także stanowić dodatek do dań, jako panierka do mięsa czy dodatek do sałatek. Sprawa jest indywidualna. Jeżeli zaś zakupi Pan len w ziarenkach warto zalać go wrzątkiem i wypić rano na czczo. Wspomoże to Pana perystaltykę jelit.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

W przypadku lnu mielonego o który Pani pyta będzie lepiej rozpuścić go w wodzie i wypić- tak jak Pani pisze. Taki produkt wypity na czczo "okleja" żołądek. Ewentualnie suchy można stosować jako dodatek do potraw np. dodać do koktajlu.

Dzień Dobry,

len mielony można stosować jako dodatek do potraw lub zalać wodą i wypić. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach:
- siemię lniane bardzo szybko się utlenia, więc nie warto kupować zmielonego lnu w dużych ilościach, najlepiej kupić ziarna lnu i mielić je tuż przed spożyciem
- siemię przechowujemy w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej
- zmielony len należy szybko wykorzystać, aby uniknąć procesu utleniania

Pozdrawiam,
mgr Natalia Główka
www.nutricus.pl