Dlaczego mam luźne stolce po wypiciu lnu?

Witam. Czy to normalne ze po wypiciu mielonego 2łyżeczki zalewam pol szklanki wrzacej wody lnu załatwiam się na rzadko?

Witam,
bardzo możliwe, ponieważ len zawiera sporą zawartośc błonnika, który przypiesza perystaltykę jelit oraz tworzy "poślizg" dla treści pokarmowej.
Proszę jednak nie przesadzać z ilością wspomnianej mieszanki.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk