Jak poradzić sobie z zaparciami podczas ciąży?

Witam. Jestem w 7 tygodniu ciąży i mam poważny problem z zaparciami, który pojawił się po pierwszej ciąży i trwa do dziś. Trzymam dietę spożywam dużo błonnika, na początku wzięłam dulcobis, teraz nic mi nie pomaga. Czy są jakieś środki apteczne które są bezpieczne i mogą mi pomóc?

Wieczorem do szklanki wlać ciepłą przegotowaną wodę i włożyć do niej 2-3 śliwki suszone. Rano na czczo wypić wodę i zjeść śliwki. Tak należy robić codziennie. Pozdrawiam