Zaparcia w ciąży a picie siemienia lnianego

Witam jestem w 22 tygodniu ciąży, męcze się z zaparciami czy mogę pić siemie lniane? Czytając fora to ktoś napisałam że przyśpieszają poród. Proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Siemię lniane ze względu na linamarynę, może przyspieszać poród, ale jeżeli jest spożywany w bardzo dużych ilościach.
Napar co 2-3 dzień z 1 łyżki stołowej ziaren nie powinien zaszkodzić. Proszę pić z ziarnami.

Inne sposoby:
- owsianka na gęsto z owocami np. banan, suszone śliwki, ziarna lnu
- zapiekane jabłko
- powidła śliwkowe
- pieczywo z ziarnami
- sałatka z buraka i jabłka
- jogurt naturalny+ banan
- tabletki z probiotykami np. Lakcid, Linex - ciąży nie zaszkodzą
- kiszona kapusta
- picie 1 litr wodzy dziennie.

Pozdrawiam