Zaparcia u 2-latki

Witam moja 2letnia córka ma cały czas zaparci potrafi tydzień sie nie załatwiać.Nawet czopki nie działają jedyne co ją w miare rusza to forlax ale nie moge faszerowac jej lekami bez przerwy ten problem trwa ponad rok lekarz każe zmienić dietę dodam ze nie dostaje słodyczy.Miała przerózne leki nic nie mam sily patrzeć jak płacze i cała się trzesie.Stolce są bardzo zbite po leci krew po załatwieniu ma 2 dni biegunki i znowu nic co robić na dzień dzisiejszy ona boi się już załatwiać z tego bólu

Dzień dobry,

Proszę wprowadzić te zalecenia, a przede wszystkim na okres 2-4 tygodni wyeliminować gluten z diety (pszenica, jęczmień, żyto). Bardzo często nietolerancja na gluten objawia się zaparciami.

Inne zalecenia:
- pij co 2 wieczór napar z 1 łyżki nasion lnu - pij z ziarenkami
- owsianka na gęsto z owocami np. banan, suszone śliwki, ziarna lnu, truskawki
- zapiekane jabłko
- powidła śliwkowe
- sałatka z buraka i jabłka
- kiszona kapusta
- jogurt naturalny+ banan _ 1 łyżka otrąb owsianych,
- tabletki z probiotykami np. Lakcid, Linex 2 tabletki rano
- picie 1 litr wodzy dziennie.

Te zalecenia powinny wyregulować pracę jelit. Oczywiście owoce i warzywa są wskazane, a także kasza jaglana, kukurydziana.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

może warto byłoby skontaktować się z gastroenterologiem, ew. badanie usg, można rozważyć badanie kału w kierunku candida lub analiza stanu bakterii , Instytut Mikroekologii w Poznaniu wykonuje takie badania i posiada infolinię. Pozdrawiam