Nasilający się ból żołądka, biegunki i zaparcia
Od kilku tygodni nasilający się ból żołądka, od zeszłej środy bardzo silny, nieustępliwy, miałem wizyty na pogotowiu i u lekarza rodzinnego. Mam leki zobojętniające kwas żołądkowy itp. Morfologia i USG nic nie wykazały, ból nasila się mocno po jedzeniu. Lekarze zwlekają z gastroskopią z powodu terminów. Objawy nerwicowe, które miałem wcześniej przez stres na studiach ustąpiły, ból jest bardzo silny, chyba, że NIC nie jem. Leki pomogły na 1-2 dni, stolce raz biegunka, raz zaparcia.Kto może pomoć?

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
Objawy, które Pani opisuje wskazują na zespół jelita wrażliwego.
Wskazana jest dieta łatwostrawna (lekkostrawna). Ponadto proszę na okres 2-3 tygodni wyeliminowywać z diety gluten (pszenica, żyto, jęczmień).
Proszę także pić napar z ziaren lnu - codziennie wieczorem przez 2-3 tygodnie.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek