Wzdęcia, zgaga i ból brzucha

Witam serdecznie. Proszę o poradę. Mam problemy z żołądkiem. Miałam robione gastroskopie i wykryto u mnie przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Brałam tabletki przepisane od mojego lekarza rodzinnego. Była poprawa... Proszę doradzić Mi co powinnam jeść, aby uniknąć objawów. Często mam wzdęcia, zgagę, oraz niedobrze Mi. Może są na to jakieś witaminy, herbaty, które w jakimś stopniu odbudują, lub uleczą te objawy ? Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę zastosować dietę łatwostrawną - http://portal.abczdrowie.pl/dieta-lekkostrawna.

Proszę unikać:
- potraw gazowanych,
- tłustych - sery żółte, pleśniowe,
- smażone potrawy, grillowane,
- produktów z dużą ilością błonnika - pieczywo żytnie, kasza gryczana, pęczak, otręby.

Należy jeść potrawy często ale w małych ilościach.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek