Mdłości po każdym posiłku

Witam mam mdłości (czasami z bólem brzucha) po każdym jedzeniu nawet po lekkim czyli płatkach owsianych z miodem, orzechami włoskimi i łyżeczką otrębów. Towarzyszą temu lekkie wzdęcia. Ostatnio jem dużo błonnika aby pozbyć się ewentualnych złogów i ogólnie oczyścić jelita. Może to jest przyczyna? Na początku czułam się bardzo dobrze ale teraz nie wiem dlaczego już nie. Staram się też pić więcej płynów co nie jest łatwe gdy mdli..
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Wzdęcie i nudności towarzyszące posiłkom rzeczywiście mogą wynikać z dostarczenia organizmowi nadmiernej ilości błonnika. Proszę spróbować urozmaicić swoją dietę i obserwować czy dolegliwości nie ulegną zmniejszeniu. W każdym przypadku nudności u kobiet aktywnych seksualnie należy również wykluczyć możliwość ciąży. Pozdrawiam.

Witaj,
Nadmiar błonnika zwłaszcza takiego w proszku, lub otrębów w diecie powoduje wzdęcia, mdłości, bóle brzucha, a nawet zaparcia. Zawsze przyjmując błonnik z suplementów diety należy popijać dużą ilością wody.
Przez kilka dni zastosuj dietę łatwostrawną - http://portal.abczdrowie.pl/dieta-lekkostrawna. Jeżeli objawy nie zmniejszą się/ ustąpią zgłoś się do lekarza, bowiem takie objawy mogą świadczyć o chorobie wrzodowej żołądka. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek