Debridat a problemy z jelitami

Od dłuższego czasu zmagam się z problemami jelit. Po zjedzeniu posiłku mój brzuch puchnie do rozmiarów brzucha ciążowego. Zrobiłam próby wątrobowe i USG, które wykazało tylko nadmierną ilość gazów w jelitach. Brałam Debridat i inne leki na poprawienie perystaltyki jelit, niestety okazały się nieskuteczne. Zmagam się również z problemami skórnymi, które pojawiły się w tym samym okresie.Mianowicie na żuchwie i policzkach mam swędzącą suchą skórę oraz krostki. Bardzo proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Zmianyy na skórze i problemy z jelitami może świadczyć o nietolerancji pokarmowej na laktozę - surowe mleko, mleko w proszku oraz gluten.

Proszę przez kolejne 2 tygodnie zastosować dietę łatwostrawną oraz nie spożywać pokarmy zawierające gluten - pszenica, jęczmień, żyto oraz produkty zawierające mąkę z tych ziaren.

W sklepach ze zdrową żywnością lub w marketach można kupić produkty bezglutenowe.
Jeżeli po 2 tygodniach problemy znikną - jest Pani zdiagnozowana.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Zaleciłabym dietę eliminacyjną. Jednak najpierw należałoby poznać jak wygląda Pani żywienie. Spisać przez tydzień wszystkie posiłki wraz z godzinami, kiedy je Pani spożywa. Do tego konieczna byłaby kontrola wyników krwi, analiza przyjmowanych leków - jeśli takie są.
Być może przyczyna leży w składzie i niewłaściwym doborze produktów. Zalecałabym wyeliminowanie surowych warzyw ( żadnych sałatek, surówek) - tylko gotowane.
Być może przyczyna tkwi w nietolerancji pewnych pokarmów. Do tego duża ilość ciepłych płynów - przegotowana woda z cytryną, herbaty ziołowe - lekkie napary.