Czy to problem z jelitami na punkcie stresowym?

Od jakiegoś roku mam problem z jelitami ,wydaje mi sie ze jest to bardziej na punkcie stresowym.Mam 19 lat jestem w klasie maturalnej. Jak siedze w szkole i jest cisza ,boje sie ze zajedzie mi w brzuchu ,cały czas o tym mysle. Jest to nie do zniesienia.Był okres miesiaca,ze bylo dobrze,brzuch mnie nie pobolewał ,nie goniło mnie do toalety.Czesto jestem w toalecie z luznym stolcem przy czym towarzyszy straszny bol brzucha , po wyproznieniu juz jest Ulga.Jak o tym nie mysle ZaWyczaj nie mam bóli.

Witam Panią Serdecznie,

Jak najbardziej tak, jednak kontrolnie zachęcam Panią również do kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu.

Życzę Pani pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry, oczywiście dużo wskazuje na to że to stres. Jednak proponuję udać się do lekarza i wykonać kompleksowe badania w celu wykluczenia innych schorzeń. Proszę wziąć też pod uwagę że Pani myśli są natrętne i nie wpływają z korzyścią na Pani funkcjonowanie. Dlatego proponuję udać się do psychoterapeuty. Warto nad tym stresem popracować.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam,

Oczywiście problemy z jelitami, czy ogólnie z funkcją układu trawiennego mogą mieć podłoże psychogenne np. zespół jelita drażliwego jest wiązany ściśle z psychosomatyką, szczególnie, że jest to stresowy dla Pani czas - czas maturalny.
Na początek skonsultowałabym się z lekarzem pierwszego kontaktu, a później skorzystała z ofert poradni psychologiczno- pedagogicznych, gdzie bezpłatnie uzyska Pani pomoc oraz będzie mogła odnaleźć sposoby niwelowania stresu.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl