Burczenie w obrębie brzucha a problemy z jelitami

Od pewnego czasu mam problem z jelitami. Wydają dźwięki zbliżone do głośnego burczenia w brzuchu. Jest to bardzo krępujące zwłaszcza gdy panuje cisza... Często wtedy ludzie pytają czy jestem głodna. Ale czuję, że to nie brzuch tylko jelita, mam wrażenie jakby gromadziły się tam jakieś kuleczki z gazem i po kolei każda z nich pękała (jeśli tak to mogę nazwać), a po tym czuję ulgę. Czy to może być coś poważnego? Jeśli powinnam to zbadać to gdzie muszę się zgłosić, do jakiego lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.