Uczucie przelewania się w brzuchu i burczenie w jelitach

Witam. Od około 2-3 miesięcy odczuwam dziwne przelewanie się w brzuchu i burczenie w jelitach. Dźwięki te są coraz głośniejsze i coraz bardziej dokuczliwe. Nie odczuwam żadnych bóli. Stolec jest często luźny i widać w nim niestrawione kawałki pokarmu. Zwiększona jest też wydalanie gazów, częściej też oddaję kał. Dolegliwości pojawiają się najczęściej rano zaraz po przebudzeniu oraz w ciągu dnia zaraz po jedzeniu. 2 miesiące zażywam tabletki LAGOSA. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Opisane przez Pana objawy mogą być związane z zaburzeniami mikroflory jelitowej wywołanymi lekami oraz czynnikami środowiskowymi jak Pana tryb życia. Sugerowałabym na początek zastsosowanie terapii probiotykowej (najlepiej preparat złożony, zawierający kilka szczepów bakteryjnych) przez 20-30 dni oraz dietę o umiarkowanej zawartości błonnika pokarmowego (produkty pełnoziarniste w ilości około 1/3 podaży produktów zbożowych ogółem). Jeżeli w ciągu około dwóch tygodniu nie zauważy Pan poprawy - zalecana jest wizyta u gastrologa.