Wzdęcia, bezdechy i częste gazy a picie napojów gazowanych

Mam problem ze wzdęciami, a wraz z nimi towarzyszą mi bezdechy. Mam również problem z zbyt częstymi gazami, problemów z wydalaniem nie posiadam. Żadnego bólu też nie odczuwam. Więc czym może być to wszystko spowodowane, spożywam sporo napojów gazowanych.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że gazy spowodowane są obecnością nieprawidłowej mikroflory w przewodzie pokarmowym (napoje gazowane mogą w minimalnym stopniu przyczyniać się do tego dyskomfortu). Sugerowałabym zastosowanie terapii probiotykowej (preparat złożony, zawierający kilka szczepów, dostępny w aptce bez recepty) przez okres 25-30 dni wraz z dietą niskobłonnikową (błonnik pokarmowy jest fermentowany z wytworzeniem dużej ilości gazów). Jeżeli nie nastąpi poprawa zalecana jest wizyta u gastrologa, gdyż może być konieczne podanie antybiotyku do zliwkidowania obecnej w jelitach mikroflory.

Dr Krystyna PogoĹ

Może to być przyczyną ale na mając tak mało informacji nie jestem w stanie z całą stanowczością stwierdzić, że tak faktycznie jest. Proszę odstawić napoje gazowane i sprawdzić. Można się również udać do dietetyka - specjalista oceni Pański jadłospis i powie jakie błędy żywieniowe Pan popełnia