Co na wzdęcia i gazy?

Witam, mam ogromny problem, otóż przed każdą wizytą u ginekologa (jest ich ok. 3 w miesiącu, z powodu leczenia niepłodności, zawsze jest to USG dopochwowe), bardzo się stresuję. Stres polega na tym, że boję się, że jak wejdę do gabinetu lekarskiego nie zapanuje nad gazami. Czekając w kolejce przed gabinetem cały czas się denerwuję, że spotka mnie wstyd, gdy nie zapanuje nad wiatrami. Moje jelita wtedy wydają różne odgłosy i czym bardziej się denerwuje tym mniej mogę nad tym zapanować. Czasami muszę iść do toalety i oddać wiatry. Jest to bardzo krępujące. Cały dzień nic prawie nie jem, aby mieć puste jelita (wizyty są ok. godz. 18), a i tak nie pomaga. Natomiast dzień wcześniej wypijam błonnik w postaci nasion babki, które miesza się z wodą, aby się dobrze wypróżnić. Czy jest lek, który może mi pomóc. Jestem już zmęczona tymi nerwami, ale nie mogę zrezygnować z wizyt bo to moja nadzieja na dziecko (mam 31 lat). Zdarzają mi się problemy z jelitami, są to zaparcia (chociaż w dniu wizyty u lekarza zdarza się biegunka). Chciałabym lek, który pomoże mi radzić sobie z wydalaniem gazów w momencie stresu. Proszę o pomoc. Nadzieja

31 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Problem związany z nadmiarem gazów jelitowych może sprzyjać wzdęciom jak również powodować dyskomfort w codziennym życiu człowieka.
Na ilość wytwarzanych gazów ma w dużej mierze wpływ stosowana dieta oraz mikroflora przewodu pokarmowego.
W opisanej sytuacji wydaje się, że można spróbować zastosować preparaty zawierające symetikon. Pozwala on łagodnie eliminować gazy jelitowe, zapobiegając również wzdęciom.

Ze strony lekarza na pewno może się Pani spodziewać zrozumienia nawet w krępującej sytuacji. Nie należy poddawać się w swoich staraniach.

Redakcja abcZdrowie.pl